Naar Koninklijke momenten
Donderdagmorgen 17 oktober verzamelden zich al vroeg de eerste belangstellenden bij het nieuwe Isala ziekenhuis aan de Dokter van Heesweg, de meesten voorzien van een camera. Als het geen smartphone was, dan was het wel een compacte zakjapanner met ik weet niet hoeveel pixels. Opvallend en bijzonder was dit eigenlijk niet, er was koninklijk bezoek in aantocht. Isala had namelijk de eer door Koningin Maxima geopend te worden.
Om half elf zette Hare Majesteit Koningin Maxima met haar gevolg voet op Zwolse bodem. Op dat tijdstip was de belangstelling, achter de dranghekken, al aangegroeid tot enkele honderden "oranjeklanten" die enthousiast hun Koningin begroetten.
Hare Majesteit werd ontvangen door de bestuursvoorzitter van Isala, mevrouw Marjanne Sint, de Commissaris van de koning, mevrouw Ank Bijleveld en de burgemeester van Zwolle, de heer Henk Jan Meijer.
Het niet meer weg te denken welkomstboeket werd niet door een, in vele gevallen gebruikelijke, bloemenmeisje overhandigd, maar door een van de artsen van Isala, co-assistent Sietse Aukema. Hij had er zichtbaar plezier in.
Voordat Hare Majesteit het openingsprogramma binnenshuis ging volgen, werd de officiële openingshandeling in de voortuin, voor de hoofdingang van het nieuwe ziekenhuis verricht.
Rond de 200 medewerkers hadden samen met leden van het Kameroperahuis uit Zwolle een prachtig openingslied "Isala, vlinder aan de rivier" ingestudeerd. Als aanloop naar de officiële plichtpleging door Koningin Maxima, zette een van de twee sopranen van het Kamerahuis het lied, vanaf het dak van het gebouw, in. Hierna volgden, begeleid door de trom, al wandelend langs Hare Majesteit, de zingende medewerkers en de tweede sopraan.
Ten behoeve van de begeleiding van het geheel was in het midden van de vijver voor het Isala gebouw plaats gemaakt voor piano en cello.
De tweede sopraan van het Kameroperahuis, nam op zeer bijzondere wijze de slotakkoorden voor haar rekening. Al zingend stapte zij in het koude water van de vijver richting Koningin Maxima en verzocht haar met een sierlijk gebaar, de rode knop op de voor haar staande lessenaar in te drukken. Onder gejuich en applaus van de vele belangstellenden ontvouwden zich een drietal banieren vanaf het dak. Hierop stonden de namen van alle medewerkers en artsen geprint. Op de middelste banier werd iedereen van harte welkom geheten in het nieuwe, het vanaf nu officieel geopende ziekenhuis, Isala.
Na deze ceremonie verplaatste het gezelschap zich naar binnen, waar enkele toespraken werden gehouden door leden van het bestuur en de burgemeester van Zwolle. De laatste schonk tijdens zijn speech symbolisch het cadeau van de gemeente Zwolle aan Isala, in de vorm van een wandelpaaltje. Het geheel stond voor het Isalapad, een wandelroute van 1,5 km in de directe nabijheid van het ziekenhuis, tussen Isala, Kuyerhuislaan en Berkum. De gemeentelijke intentie van het cadeau is, dat in de toekomst, tijdens een eventuele wandeling via dit pad, bezoekers, artsen of medewerkers het hoofd even kunnen verfrissen. Het pad is toegankelijk voor rolstoelers.
Hierna volgde een rondleiding van de Koningin en vereerde Hare Majesteit het Amalia Kindercentrum en de afdeling hartbewaking met een bezoek. Volgens ingewijden een hartverwarmende ontmoeting met artsen, patienten en kinderen, waarbij HM Koningin Maxima bijzondere interesse toonde.
Het Zwolse, internationaal bekende, poppentheater Gnaffel speelde, met haar voorstelling in een van de atriums van het ziekenhuis, een belangrijke rol met betrekking tot "De wens voor Isala". Tijdens de kennismakingsdag voor het publiek op 6 juli 2013 hadden, op initiatief van de Stichting Vrienden van Isala, de 5000 bezoekers en meewerkers van het ziekenhuis hun wens voor Isala kenbaar gemaakt. Uit al deze wensen maakte de bestuursvoorzitter van Isala, Marjanne Sint, de uitslag bekend. De definitieve winnaar werd kinderspeelvoorzieningen door het hele ziekenhuis. De wens zal door de Stichting Vrienden van Isala worden verwezenlijkt.
Als afsluiting van dit onderdeel van het programma maakte HM Koningin Maxima onder het genot van "een hapje en een drankje", kennis met een aantal genodigden.
Het einde van het bezoek van HM Koningin Maxima aan Zwolle en Isala naderde, maar voordat Marjanne Sint, Commissaris van de koning, Ank Bijleveld en burgemeester Henk Jan Meijer, afscheid namen, kregen de architecten Max van Huut en directeur Designed to Build, Rens Polinder, nog de gelegenheid met de Koningin te praten.
Intussen was de belangstelling bij het vertrekpunt weer aardig toegenomen en stonden er weer honderden klaar om de Koningin uit te zwaaien.
Meer foto's van de opening van het Isala Ziekenhuis