Naar Koninklijke momenten
Zwolle is weer een fantastisch en uniek theater rijker, Stadstheater De Spiegel op het Noordereiland. Naast het Schouwburg Odeon aan de Blijmarkt, maakt het nieuwe theater deel uit van de organisatie Zwolse Theaters.
In oktober 2004 is men begonnen met de bouw van het theater. Op 21 juli 2006 is het bouwkundig opgeleverd en op 30 september 2006 officieel geopend.
Dat het gebouw zo uniek is komt door het 250 vierkante meter beweegbare plafond dat er in is aangebracht. De ontwerper hiervan is Rob Metkemeijer van het bedrijf Peutz BV, dat adviseeert op het gebied van akoestiek, lawaaibeheersing, etc. Stadstheater De Spiegel is het enige theater in ons land dat van een beweegbaar plafond is voorzien.
De basis van het aantal bezoekers ligt op 850. Is het plafond in de hoogste stand getrokken, dan kunnen er zo'n 150 extra bezoekers bij. Het nieuwe theater is ontworpen door Architectenbureau Greinier Van Goor Architecten uit Amsterdam.
Zaterdagavond 30 september 2006 kwam Hare Majesteit Koningin Beatrix speciaal naar Zwolle om de officiële opening van het theater bij te wonen. Voordat HM Koningin Beatrix arriveerde waren er al enkele honderden genodigden, na een grondige controle van hun uitnodiging, de loper gepasseerd en hadden in hun zetels in het theater plaatsgenomen.
Langs de loper stonden afgesloten en verlichte tentdoeken geposteerd, waarin musici hun beste beentje voorzetten. Een mysterieus muzikaal en sfeervol gebeuren.
Voor de openingshandeling waren de burgemeester van Zwolle, Henk Jan Meijer en de toenmalige directeur van Odeon / De Spiegel, Gijsje van Honk verantwoordelijk. Na hun toespraak deed de burgemeester symbolisch de sleutel van het theater in de handen van de directeur belandden. Na de openingshandeling stond de première van de opera Manon van Massenet als volgend onderdeel op het programma.
De Nationale Reisopera en het Orkest van het Oosten stonden borg voor een schitterende première. De première werd naast Hare Majesteit bijgewoond door een bont gezelschap van relaties van de gemeente en de bouwers als ook de minister van Cultuur, Maria van der Hoeven en enkele bekende Nederlanders. Hare Majesteit bekeer de opera vanaf een van de loges die aan weerszijden van het podium zijn aangebracht.
Na de opera ontving de Koningin uitleg van de architecten met betrekking tot de bouw en de akoustiek in de zaal.
Meer foto's